Halil Gündoğdu

Yeminli Mali Müşavir

15 Ocak 1968 Yılında Iğdır ilinin Aralık ilçesinde doğan ve 12.11.2019 tarihinde Hastanemize ortak olan Halil Gündoğdu, uzun yıllar boyunca Maliye Bakanlığı’nda önemli görevlerde bulunmuştur. Halil Gündoğdu’nun kariyeri 1993 yılında İstanbul Şişli Vergi Dairesi’nde başlamıştır. 2001-2005 yılları arasında Tokat Vergi Dairesi Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Gündoğdu, 2005 yılında Vergi Dairesi Müdürü olarak Bingöl Vergi Dairesi’nin başına geçmiştir. 2007 yılında İstanbul’a atanarak 11 yıl süre boyunca İstanbul Boğaziçi Kurumlar Vergi Dairesi, İstanbul İkitelli Vergi Dairesi ve İstanbul Gaziosmanpaşa Vergi Dairesi gibi İstanbul’un ve Türkiye’nin en önemli vergi dairelerinin bir kısmını başarıyla yönetmiştir.

2013-2015 yılları arasında VDM (Türkiye Vergi Dairesi Müdürleri ve Müdür Yardımcıları Derneği) genel başkanlığını yürüten Halil Gündoğdu, 2018 yılında Tekirdağ Süleymanpaşa Vergi Dairesi Müdürlüğü görevini sürdürürken Yeminli Mali Müşavirlik sınavını kazanmasının ardından kendi isteğiyle kamu görevini noktalamış ve Yeminli Mali Müşavirlik yapmaya başlamıştır.

Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Halil Gündoğdu, 2007 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamıştır. Halil Gündoğdu, İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Muhasebe ve Denetim üzerine doktora çalışmalarını sürdürmektedir.