Hastanelerin çocuk hastalıkları ve çocuk sağlığı kapsamında ayrı bir departmanı bulunmaktadır. Bu bölümde çocuk hastalıklarının önlenmesi ve iyileştirilmesi temel amaç olarak hedeflenmektedir. Ebeveynler çocuk hastalıkları ve çocuk sağlığı kapsamında genel bilgiler almak için de bu alana yönlendirilir. Bu departmanlardan alınan bilgilendirici broşürler de çocuk hastalıkları ve çocuk sağlığı konusunda daha bilinçli davranmak isteyen anne babalara özeldir.

Çocuklarda görülen hastalıklar birden fazla belirtiyle ortaya çıkmaktadır. Bu rahatsızlıklardan en az zararla çıkmak için erken teşhis çok önemlidir. Alerjik ve bulaşıcı hastalıkların dışında farklı hastalıklar da mevcuttur. Her birinin teşhisi ve doğru tedavisi için uzmanlardan yardım alınmalıdır. Hastanelerde gelişen teknoloji donanımlı bir şekilde kullanılıyor. Bu sayede her türde hastalığın ön belirtileri kolaylıkla saptanmaktadır. Tedavi süreçlerinde de birden çok alternatif yol izlenmektedir.

Çocuk Hastalıklarında Tedavi Yöntemleri

Fizyolojik kaynaklı çocuk hastalıklarının tedavisinde genellikle ilaç kullanılmaktadır. Çocuklara özel ilaçlar, bağışıklık sistemini de onarmaktadır. Bu ilaçlar reçeteli olarak yazılmaktadır. Düzenli olarak kullanılmalıdır. Bunun dışında kontrol vakitleri ihmal edilmemeli ve hastanelere tam gününde getirilmelidir. Psikoloji kaynaklı hastalıklarda ise doğru iletişim son derece önemlidir. Doktorların ve uzmanların yönlendirmesi ile çocuk hastalıkları iyileşme evresine geçirilmektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ünitemiz 24 Saat (Hafta Sonu ve Tatil Günleri dahil) hizmet vermektedir.