Yrd.Doç.Dr.Beşir KESİCİ

Gastroenteroloji
doctor-foto
Eğitim İstanbul Tıp Fakültesi
Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Deneyim Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi Medikal Park Fatih Hastanesi Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi
Yabancı Dil İngilizce / Arapça
Çalışma Günleri Pazartesi / Cuma - 09:00 - 17:30 Cumartesi - 09:00 - 13:30

Beşir KESİCİ 1975 Yılında Siirt'te doğdu, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. İstanbul Üniversitesi istanbul Tıp Fakültesinde 1992 yılında tıp eğitimine başladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İç hastalıkları ABD da 1998 yılında başladığı uzmanlık eğitimini 2003 yılında tamamlayıp İç Hastalıkları uzmanı oldu 2003 yılında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine Gastroenterohepatoloji kliniğinde yan dal görevine başladı ve 2007 yılında gastroenteroloji uzmenı oldu.

2007 yılında istanbul EAH de mecburi hizmet görevine başladı. 2011 yılında Fatih medikal park hastanesinde gastroenteroloji uzmanı olarak çalıştı 2014-2020 yılları arasında Bahçeşehir üniversitesinde yardımcı Doçent Doktor Ünvanı ile ders verdi. 2014 Yılından bu yana Hastanemizde Gastroentereloji Uzmanı olarak kısmi zamanlı çalışmakta iken, 2021 Yılından beri tam gün olarak hizmet vermeye devam etmekte olup aynı zamanda Başhekimlik ve Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevlerini Yürütmektedir.

Evli ve 2 Çocuk Babası, İngilice ve Arapça dillerini akışkan konuşabilmektedir.

Yurt içi ve yurt dışında 30 den fazla yayınlanmış çalışması bulunmaktadır. Özellikle gastrit, gastroözafgeal reflü hastalığı, kronik hepatitler, karaciğer sirozu, iltihabi barsak hastalıkları ve fonsiyonel gastroentestinal sistem hastalıkları ile ilgilenmektedir. Obezite ilgili mide bolanu ve mide botoksu uygulamaları ile başarılı zayıflama tedavileri sağlamaktadır.