0850 460 95 75

Radyoloji

Ünite Hakkında

Radyoloji, x ışınları ve diğer görüntüleme yöntemlerinin tıpta tanı ve tedavi amacıyla kullanılmasıdır. Sağlık hizmetlerinde en hızlı gelişen dinamiklerinden biri olan Tıbbi Görüntüleme teknolojisi , 1895'de Wilhelm Conrad Röntgen'in ilk X-ışın tüpünü bulması ile ilk olarak; röntgen daha sonra bilgisayarlı tomografi,ultrason ve manyetik rezonans sistemlerinin tıbbi görüntüleme ve teşhis alanlarında kullanılmaya başlamalarıyla büyük bir hız kazanmıştır.
Günümüzde artık çok kesitli bilgisayarlı tomografi sistemleri, gelişmiş yazılımları ile çok kısa sürelerde tüm vücut çekimi yapabilen manyetik rezonans sistemleri, PET, PET/CT bu gelişme içindeki yerlerini almışlardır. Tedavi teknolojilerinde ise; özellikle son yılların en büyük hastalığı kanser ile ilgili terapi cihazlarının geliştirilmesi bu hastalığın tedavisinde en önemli gelişmelerden biridir.
Türkiye'de 1990'lı yılların başında başlayan sağlık sektörünün gelişim sürecinde; tıbbi görüntüleme teşhis ve tedavi teknolojileri çok büyük bir rol oynamıştır. Dünyada tıp teknolojisinde yaşanan gelişmeler, ülkemizde de kamu-özel sağlık kuruluşları ve yatırımcılar tarafından yakından takip edilmektedir.

Ünitemiz Hafta içi 09:00-17:00 ve Cumartesi Günleri 09:00-14:00 arasında hizmet vermektedir.

Ünite Doktorlarımız