0850 460 95 75

Diyet ve BeslenmeKilo Alma Programı


Kilo alma programı, vücudun, eksikliklerine ve kişiye özel olarak tasarlanmış bir beslenme programı ile düzenli ve sağlıklı olarak kilo almayı kapsar.

Sağlıklı olmak kesinlikle zayıf olmak değildir. Günümüzde yapılan araştırmalar; aşırı zayıf olan kişilerin sağlıklarının, hafif kilolu olan kişilere göre daha tehlikede olduğunu göstermiştir. Fazla kilolu olan kişiler kadar, aşırı zayıflıktan şikayetçi olan kişi sayısıda artmaktadır. Kilo almak bazı kişiler kadar çok zor gözüksede, tıpkı zayıflama programlarının olduğu gibi kilo almanında programları bulunmaktadır. Bu programlar ile aşırı zayıflıktan ve bu görüntüden kurtulabilirsiniz.Kilo alma, sizin ideal kilonuza kavuşmanıza yardım edecektir. Unutmayın! Fazla kilolarımızı vermek için nasıl diyet yapmamız gerekiyorsa, sağlıklı bir şekilde kilo almamız içinde diyet yapmamız gerekmektedir.

Kilo Alma Programı Nasıl Belirlenir?
Kilo alma programında esas, kişinin metabolizma özelliklerini analiz etmek ve aşırı zayıflığın altında yatan nedenleri bulmaktır. İştahsızlık, başka hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkıyor olabilir. Veya yediği halde kilo alamayan kişilerin başka problemleri olabilir.Kilo almaya çalışırken sağlığınızdan olmayın. Bu yüzden de diyet programınız uzman bir diyetisyen tarafından belirlenmeli ve bu programa harfiyen uymalısınız.