0850 460 95 75

Hakkımızda

Hakkımızda

Dürüst hizmet ve uygun fiyat” sloganı ile, sağlık sektöründe toplumun tıbbi bakım ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan Bilge Hastanesi, sağlık sektörüne ilk adımını 2000 yılında İstanbul Küçükköy’de atmıştır. 2006 yılında “Bebek Dostu Hastane” ödülünü almıştır.

Bilge Hastanesi; özellikli 2 Ameliyathane, 2 Aoğumhane, 28 Hasta Odası, 20 Poliklinik, 10 yataklı Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi, Endoskopi ünitesinden Tomografiye, 24 saat Acil ve Ambulans hizmetinden Yoğun Bakıma, Güvenliğinden Eczacısına, 200’ü aşkın personeliyle 10 yıllık büyük bir aile…

Bilge Hastanesi; Kadın Hastalıkları & Doğum, Dahiliye, Çocuk hastalıkları, Genel Cerrahi, Diş, Acil, Ambulans, Yeni Doğan Yoğun Bakım, Anestezi branşları 24 saat olmak üzere dahili ve cerrahi bir çok branşta uzman kadrosu ve modern tıbbi cihazları ile sağlık sektöründeki hizmetlerine devam etmektedir.

Özel Bilge Hastanesi’nin hizmet kalitesi, 2009 yılında ISO 9001:2008 KALİTE BELGESİ ile tescillenmiştir.

2009 yılının ikinci yarısında Toplam Kalite Yönetimi Belgesi için gerekli tüm çalışmaları tamamlamış, denetimi başarı ile geçerek, belgeyi almaya hak kazanmıştır.

ISO 9001 Kalite Belgesi çalışmalarına, kalite belgesi almaktan çok hastanenin performansını sürekli iyileştirmek, hasta güvenliğini sağlamak ve hizmet kalitesini yükseltmek hedefiyle başlanmıştır. Bu sebeple Kalite Standartlarında son versiyon olan ISO 9001:2008’i almak için doktorlardan hastane çalışanlarına kadar herkes aylarca özveri ile çalışmıştır.

ISO 9001 Kalite Belgesi’nin etkin kalite yönetim sistemini tanımlayan bir standart olduğunu bilen Bilge Hastanesi, hazırlık aşamaları süresi içinde hizmet verimliliği, hasta memnuniyeti ve hasta sadakatinde başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Vizyonumuz

İlçe ve bölgemizde güven temelli referans gösterilen hizmet hastanesi olmak.

Misyonumuz

Hasta ve çalışan güvenliği, hasta ve çalışan memnuniyeti önceliğiyle bilimsel temele dayalı güvenilir, ekonomik, hızlı, kaliteli ve güler yüzlü sağlık hizmeti vermek.

Kurumsal Amaç ve İlkelerimiz

- İyi yönetim-kurumsallaşma, yeterli ve etkin alt yapı-kapasite

- İnsan odaklı-güvenli, kaliteli-nitelikli, erişilebilir, sağlık hizmeti sunmak

- Mali sürdürülebilirliği sağlamak

Temel ilke ve Değerlerimiz

- İnsana Saygı

- Hasta Güvenliği.

- Etkin ve Etkili Hizmet

- Süreklilik ve Erişebilirlik

- Hakkaniyet

- Değişim ve Gelişime Açık Olmak

- İşblirliğine ve Dayanışma

- Şeffalık

- Hesap Verilebilirlik

- Saygınlık, Dürüstlük, Güvenirlilik

- Sağlıklı Çalışma Yaşamı

- Verimlilik

Hasta ve Yakınları İle Aramızdaki Diyalog

Bilge Hastanesi; 18 yıllık çalışanları hizmet süresi boyunca bölge halkının yoğun ilgisiyle karşılaşmıştır. Hastanemiz çalışanları ile hastalarımız arasında kopmayan, sıcak bir diyalog kurulmuştur. Bu diyalogun ana temelinde kalıcı güven yatmaktadır. Hastane çalışanları olarak biz, hasta ve yakınlarını annemiz, babamız, çocuğumuz ya da kardeşimiz gibi kendi ailemizin bir üyesi olarak kabul ederiz. Gösterilmesi gereken ilgiyi, sevgiyi, güler yüz ve hürmeti gösteririz. Başarı göstergesinin hastanemize halkımızın sürekli artan ilgisini görüyoruz. Çalışmalarımıza ayrı bir şevk katan bu ilginin günden güne artacağını ümit etmekteyiz.

Hastanemizde Otel Konforu

28 hasta odası, 20 poliklinik odası, özellikli 3 ameliyathanesi, 2 doğumhanesi, 10 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi, özel ambulans, Ücretsiz Vale otoparkı mevcuttur.

Tüm odalarımız kat hemşiresiyle haberleşmeyi sağlayan çağrı sistemi, merkezi tıbbi gaz, oksijen, vakum sistemi, yangın alarm sistemi gibi alt yapı özelliklerine sahiptir.

Hasta odalarında sıcak su, banyo, klima, mini buzdolabı, giyinme dolabı, LCD televizyon, Ücretsiz Kablosuz internet, telefon, refakatçiler için geniş koltuklar, ayarlanabilir yemek masası ve oda servisi bulunmaktadır.

Odalarımızda bulunan hasta yatakları elektro hidrolik kumandalıdır. Yatakların baş, bel ve ayak kısımları kumanda aracılığı ile hasta tarafından ayarlanabilmektedir. Çocuk hastalarımız için yatak kenarları korkulukludur.

Hastanemizde hastalarımız için disposable (tek kullanımlık) terliklerimiz mevcuttur. Ayrıca; hasta odalarımızda sabun, şampuan, losyon, tırnak makası, ayakkabı çekeceği, tarak vb. ihtiyaçlar dikkate alınmıştır.